Eprosin CRYSTAL set 5 kg

Kód: 7642
Neohodnoceno
5 955,47 Kč
Na objednání

Detailní informace

Kamenná prodejna
Kamenná prodejna
Většina produktů je skladem.
30 let na trhu
30 let na trhu
Rozumíme tomu, co děláme.

Detailní popis produktu

Dvousložkový čirý epoxid

Dvousložkový čirý epoxid se dodává v setu s tvrdidlem (složky A+B). Používá se pro lepení, zalévání a laminaci například jako „neviditelné lepidlo“ ve šperkařství nebo jako dekorační vrstva pro zalévání předmětů. EPROSIN CRYSTAL ani natužená směs se nesmí ředit. Lze používat jako zalévací nebo stěrková hmota pro přípravu dekoračních povrchů stolů, podlah apod. EPROSIN CRYSTAL je aditivován přípravky pro zlepšení rozlivu, odpěnění a přípravky pro pomalé žloutnutí kompozice. Při zalévání různých druhů dekoračních předmětů jako jsou skleněné střepy, keramika, litina, flitry, obrázky a podobně je potřeba vždy provést vlastní praktickou zkoušku spotřeby.

 

TECHNICKÝ LIST:

POUŽITÍ: Dvousložkový čirý epoxid se dodává v setu s tvrdidlem (složky A+B). Používá se pro lepení, zalévání a laminaci například jako „neviditelné lepidlo“ ve šperkařství nebo jako dekorační vrstva pro zalévání různých předmětů. EPROSIN® CRYSTAL ani natužená směs se nesmí ředit.

Lze používat jako zalévací nebo stěrková hmota pro přípravu různých dekoračních povrchů.
EPROSIN® CRYSTAL je aditivován přípravky pro zlepšení rozlivu, odpěnění a přípravky pro pomalé žloutnutí kompozice. Při zalévání různých druhů dekoračních předmětů jako jsou skleněné střepy, keramika, litina, flitry, obrázky a podobně je potřeba vždy provést vlastní praktickou zkoušku spotřeby.
EPROSIN® CRYSTAL lze dobarvovat pigmentovými pastami EPROTINT.

VLASTNOSTI:

Vzhled: viskózní čirá kapalina
Hustota po natužení (20 °C): ˂ 1,1 g.cm-3 Neobsahuje VOC.

PŘÍPRAVA POVRCHU:

Betonový podklad musí být vyzrálý (stáří min. 28 dní), suchý max. 4 % zbytkové vlhkosti, čistý, odmaštěný a zbavený mechanických a nesoudržných nečistot (prach po broušení atd.), nejlépe zdrsněný či brokovaný. Betonový podklad musí být soudržný (pevnost v tahu) min. 1,5 MPa. Jiné povrchy musí být suché, odmaštěné, bez pachu. Nejlépe zdrsněné. Nevytvrzenou kompozici lze z povrchu nářadí umýt acetonem.

TUŽENÍ: výrobek je dodáván v přesném poměru složky A ku složce B – 100 : 38. Tento poměr je hmotnostní. Pokud zpracováváte menší množství než celé balení, doporučujeme užití vah.

SPOTŘEBA:

Cca 1,5 kg/m2 při síle vrstvy 1 mm. Praktická spotřeba závisí na hrubosti, struktuře pokladu a velikosti zalévaných předmětů.

ZPRACOVÁNÍ:
Doporučená teplota podkladu i obou složek před smísením je +15 °C až +20 °C. Promíchat složku A a vmíchat složku B. Při mísení je nutné omezit vmíchávání vzduchu do hmoty. Promísení obou složek se provádí mechanicky např. elektrickou vrtačkou s vřetenovým míchadlem. Při reakci s tvrdidlem dochází k většímu vývinu tepla.

Doba zpracování: 5 hodin při +20 °C. Doba zpracovatelnosti klesá s rostoucí teplotou a zvyšujícím se množstvím zpracovávané směsi.

UPOZORNĚNÍ:
Vzhledem k reaktivitě směsi není vhodné odlévat vrstvy větší než 20 mm. Větší odlitky je nutno zhotovovat po částech (ve vrstvách). Druhá vrstva je povolena aplikovat až po odeznění exotermní reakce předchozí vrstvy. Každý druh podkladu jinak odvádí teplo z exotermní reakce. Proto je nutné vždy odzkoušet prakticky na menší ploše konkrétní možnost vrstvení. Například dřevo a dřevěné konglomeráty odvádí teplo velmi pomalu. Z toho důvodu se bude maximální vrstva nalité směsi pohybovat do 5 mm. Při aplikaci je třeba zajistit takové podmínky, aby nedošlo k vysrážení vlhkosti na povrchu ošetřovaného předmětu (teplota min. o 3 °C vyšší, než je rosný bod). Teplota podkladu: min. +20 °C. Větráním je nutné omezit případný výskyt kyselých plynů a par (např. CO2), které reagují s tužidlem a znemožňují dokonalé vytvrzení materiálu. POZOR! Natužením velkého množství materiálu dochází k vývinu tepla a tím ke zkrácení doby zpracovatelnosti! Výška odlitku by neměla přesáhnout 20 mm. Nutno provést praktickou zkoušku. Větší odlitky je potřeba zhotovovat po částech, ve vrstvách. Nedodržení tužících poměrů negativně ovlivňuje kvalitu a užitné vlastnosti vytvrzené kompozice. Při zalévání předmětů na různé povrchy je velmi důležité provedení vlastní praktické zkoušky kompatibility a spotřeb.

BALENÍ:

V setech s tvrdidlem 1 kg a 5 kg
Jiné obaly je možno dohodnout s výrobcem.

SKLADOVÁNÍ A PŘEPRAVA: Skladovat a přepravovat v originálních dokonale uzavřených obalech, na suchém, dobře větraném a zastíněném místě. Teplota skladování +18 až +25 °C. Chraňte před horkem a sálavým teplem. Uchovávejte odděleně od potravin, nápojů, krmiv. Skladujte mimo dosah dětí. VÝROBEK NESMÍ ZMRZNOUT. Po otevření ihned spotřebujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: